Oddíl žactva

Náš oddíl žactva patří mezi oddíly sokolské všestrannosti. Navštěvují nás většinou žáci a žákyně od 7 – 13 let. Na cvičení se scházíme 2 x týdně v naší velmi dobře vybavené tělocvičně. Cvičební hodinu začínáme nástupem a sokolským pozdravem „zdar“. Následuje rozběhání spojené s rozcvičkou. Dále cvičíme na nářadí (kruhách, švédské bedně, hrazdě, kladině, koberci). Šplháme na tyči, opakujeme základy míčových her (basketbal, volejbal, fotbal) a atletiky. Také zkoušíme hrát badminton, skáčeme přes švihadlo.

V roce 2012 jsme se zúčastnili se skladbou „Ať žijí duchové“ všesokolského sletu v Praze.

Každý rok se zúčastňujeme Mikulášské nadílky, dětského karnevalu či honby za pokladem.

Domníváme se, že by se děti školou povinné měly začlenit do našeho oddílu, aby doplnily pohybem hodiny strávené sezením ve škole nebo doma u počítače.

Neváhejte a navštivte nás!

Kdy cvičíme?

pondělí: 16,00-17,00 hodin