Zdraví a dobrá tělesná kondice

Sokolská všestrannost jako hlavní programová činnost v sokolských jednotách má velký význam především pro zdraví a dobrou tělesnou kondici.

Kombinuje činnosti

 • aerobní, – tj.činnosti vykonávané se zvýšenou intenzitou v delším časovém úseku, organizmus je do činnosti zapojen jako celek. Tato činnost je náročná na činnost srdce a plic, podporuje plicní ventilaci a účelné využití kyslíku. Jde o činnost rozvíjející celkovou vytrvalost.
 • rozvoj svalové síly – tj. aktivity, které rozvíjejí svalové statické i dynamické schopnosti (svalovou vytrvalost) dobře vyvinuté svalstvo zabezpečuje jeho funkční schopnosti, má vliv i na formování postavy. Umožňuje zdolávat fyzickou zátěž s minimálním úsilím.
 • rozvoj obratnosti, pohyblivosti a koordinace – tj. cvičení, která se věnují především pohyblivosti páteře a kloubního systému. Důležité především při sedavém způsobu života.

K dispozici máme testy s dobře zpracovanými výkonnostními tabulkami. Podle těch může být srovnávána výkonnost i u různých věkových skupin. Z těchto testů jsme vybrali pět, ve kterých jsou zařazeny a měřeny cviky ze všech skupin těchto činností.

 • Master Class

  Master Class V neděli 20.10.2013 pořádal Český svaz aerobiku dvě soutěže cvičení podle lektora zvané   Master Class. Bohužel byla ve stejný […]

 • Závody v Kutné Hoře v aerobiku

  Dobrý den, po čase se opět oývám abych informovala o první podzimní soutěži, které se zúčastnilo 25 děvčat z našeho […]

 • Nová busta Tyrše v Nymburce už je na svém místě

  Nymburský deník napsal článek http://nymbursky.denik.cz/zpravy_region/nova-busta-tyrse-v-nymburce-uz-je-na-svem-miste-20140917.html

 • Jarní pohár a Bohemia Aerobic Tour

  Dobrý den…sezóna pódiových skladeb je v plném proudu.O víkendu se děvčata z T.J.Sokol Poděbrady oddíl aerobiku zúčastnila hned dvou soutěžích. […]