Vzpomínka na Slávka Boreckého

Brzy tomu bude rok, co své sokolíky v Poděbradech navždy opustil jejich dlouholetý starosta, Ing. Břetislav  Borecký, CSc(*4.10.1927, +21.5.2010).

Slávek se dlouho připravoval na operaci kyčelního kloubu a těšil se, že po ní omládne a bude se moci ještě dlouho těšit ze sportovního pohybu a cvičitelské činnosti a práci v orgánech ČOS. Dostatečně s předstihem proběhlo „střídání stráží“ ve starostenském úřadu. Za starostu byl zvolen mladý a energický Radek Smejkal a všichni jsme počítali s tím, že Slávek ve funkci místostarosty Radka zacvičí. Nestalo se tak.

Slávkova náhlá smrt po úspěšné operaci nás všechny zaskočila a nám je ještě rok po jeho smrti stále smutno. Ale více než smutek prožíváme jeho odkaz, který je velmi zavazující, protože on byl mnohostranná osobnost. Dobrý člověk, obětavý občan a vlastenec. Miloval svoji rodinu a stejně svoji vlast a Sokol. Jeho největší zálibou byl sportovní pohyb a sokolské hnutí, ale byl také nadšeným muzikantem a v neposlední řadě vynikajícím odborníkem ve strojírenství a nositelem Státní ceny. Nikdy nebyl členem KSČ. . Takoví lidé jako on se nerodí každý den!.

Pochází ze do sokolské rodiny, cvičil na historických všesokolských sletech v letech 1938 a 1948. Vynikal ve sportovní gymnastice, po závodní kariéře se věnoval cvičitelství. Postupně byl pověřován úkoly a funkcemi v ČOS.

Všichni kdo jste ho znali, na něj v těchto dnech vzpomeňte!

Za výbor TJ Sokol Poděbrady – Dr Josef Bubeník.

 • Reprezentace

  V neděli 24.6. většina mužů (7) našeho oddílu zavítala do Plaňan.Zde se odehrávala Akademie k výročí založení místní jednoty a naši muži, […]

 • Tříkrálový aerobik

  Dobrý den, přeji krásný začátek roku 2016 . S novým rokem se opět ozývám, abych informovala o úspěších našich závodnic z T.J.Sokol […]

 • Mistrovsví Evropy ve sportovním aerobiku Fisaf

  Dobrý den, ráda bych Vás informovala a úspěchu pro T.J.Sokol Poděbrady oddíl aerobiku. Ve dnech 25. – 26.5.2016 probíhalo v […]

 • Okresní přebory žactva 2015 – AFK Nymburk ve stolním tenise

  V Nymburce se dne 14.11.2015 konaly okresní přebory mladších žáků, starších žáků a žákyň. Věra splnila papírové předpoklady a ve […]