Vzpomínka na Slávka Boreckého

Brzy tomu bude rok, co své sokolíky v Poděbradech navždy opustil jejich dlouholetý starosta, Ing. Břetislav  Borecký, CSc(*4.10.1927, +21.5.2010).

Slávek se dlouho připravoval na operaci kyčelního kloubu a těšil se, že po ní omládne a bude se moci ještě dlouho těšit ze sportovního pohybu a cvičitelské činnosti a práci v orgánech ČOS. Dostatečně s předstihem proběhlo „střídání stráží“ ve starostenském úřadu. Za starostu byl zvolen mladý a energický Radek Smejkal a všichni jsme počítali s tím, že Slávek ve funkci místostarosty Radka zacvičí. Nestalo se tak.

Slávkova náhlá smrt po úspěšné operaci nás všechny zaskočila a nám je ještě rok po jeho smrti stále smutno. Ale více než smutek prožíváme jeho odkaz, který je velmi zavazující, protože on byl mnohostranná osobnost. Dobrý člověk, obětavý občan a vlastenec. Miloval svoji rodinu a stejně svoji vlast a Sokol. Jeho největší zálibou byl sportovní pohyb a sokolské hnutí, ale byl také nadšeným muzikantem a v neposlední řadě vynikajícím odborníkem ve strojírenství a nositelem Státní ceny. Nikdy nebyl členem KSČ. . Takoví lidé jako on se nerodí každý den!.

Pochází ze do sokolské rodiny, cvičil na historických všesokolských sletech v letech 1938 a 1948. Vynikal ve sportovní gymnastice, po závodní kariéře se věnoval cvičitelství. Postupně byl pověřován úkoly a funkcemi v ČOS.

Všichni kdo jste ho znali, na něj v těchto dnech vzpomeňte!

Za výbor TJ Sokol Poděbrady – Dr Josef Bubeník.