Úspěchy poděbradských sokolů

Poděbradští sokolíci se tuží  a mají zřetelné sportovní úspěchy.

Nejvíce potěšitelné, je, že se to týká nejen dospělých cvičenců, ale především dětí. 28. 5. t.r. se konal v Pečkách přebor Tyršovy župy v sokolské všestrannosti předškolních dětí. Celková účast 47 závodníků,

z naší sokolské jednoty startovalo 8 chlapců a 5 dívek. Program závodu: míčový trojboj (kop na branku, hod na branku, hod na koš) sportovní gymnastika (přeskok, akrobacie, šv. lavička) a atletika (hod tenisovým míčkem, skok z místa do dálky, vytrvalý běh – 1 minuta)

Poděbradští závodníci byli mimořádně úspěšní. V kategorii dívek vítězství Viktorky Ondrové, třetí místo Zuzana Kratochvílová.

Podobně chlapci – druhé místo Filip Mareš, třetí Jan Hakl. Zásluhu na těchto úspěších mají cvičitelky Monika Szabóová, Jana Piroutková a Naďa Vyleťalová.

29.5. pořádal Sokol Brno l. kolo přeboru družstev II. Ligy sportovní gymnastiky mužských složek. Zvítězilo družstvo z Poděbrad ve složení Havel, Křena, Podpěra, Prokůpek, Smejkal, Szabó a Švimberský. Pokračování tohoto závodu – 2.kolo – bude v prosinci.

Další úspěch – do třetice: 11. 6. se v Nymburce konal 7.ročník populárního závodu dračích lodí. V kategorii MIX (dospělí) zvítězilo družstvo Sokola Poděbrady ve složení: Kapitánka: Tereza Peroutková, bubeník (udává tempo): Daniel Szabó, závodníci u pádel:Standa Marek, Josef Svoboda, Kateřina Zmeškalová, Anna Zmeškalová, Mikoláš Prokůpek, Martin Křena, Aneta Vosejpalová, Patrik Havel, Martina Majzrová, Veronika Slánská, Jirka Obr, Jirka Pokorný, Tomáš Nejedlý, Mirek Mengr, Michal Borecký, Pavel Kříž, Martin Szabó, Veronika Szabóová, Monika Szabóová.

V příštím roce čeká sokoly všesokolský slet v Praze, v Poděbradech bude župní slet. Očekává se velká sláva. Sportovní aktivity ale neustanou, stále se cvičí pro zdraví i pro potěšení ve všech věkových kategoriích, včetně seniorských. Pokud to chcete s námi zkusit, prohlédněte si pozorně nabídku aktivit ve vývěsní skřínce u sokolovny. Dr Josef Bubeník