Krojovaní muži

Muži z oddílu sokolské všestrannosti se předvedli v historických i moderních krojích a ukázali, že v Poděbradech Sokol stále žije!

V neděli 2.4.2014 se v Poděbradech konaly oslavy výročí 550. let od vyslání mírové mise králem Jířím z Poděbrad. Důležitou částí celodenních oslav byl pietní akt položení věnců k jezdecké soše krále Jiřího.

Krojovaní sokolové z řad mužů oddílu sokolské všestrannosti se této pocty hrdě zhostily a doprovodily předsedu Senátu ČR Milana Štěcha, biskupa Církve českobratrské husitské Davida Tonzara a starostu města Poděbrady  Ladislava Langra při kladení věnců.

Navíc se v dopoledních hodinách starosta TJ br. Smejkal a praporečník br. Havlík zúčastnili bohoslužby v kostele Církve českobratrské husitské a společně u oltáře drželi prapor naší jednoty, který na jedné své straně nese vyobrazení jezdecké sochy husitského krále Jiřího a pod ním nápis “Pravda vítězí!.

Jsme poctěni, že si zastupitelstvo města k takto důstojnému a významnému aktu pozvalo právě nás sokoly! Možná je to i tím, že naše tělocvičná jednota dbá udržování tradic a nyní má dokonce 6 mužů, kteří mohou hrdě nosit sokolské kroje. Tím se dozajista řadí mezi jednoty s největším počtem používaných krojů v republice.

Kladení se zúčastnili bratři: Smejkal, Havlík, Prokůpek st., Prokůpek ml., Mejzr, Talíř, Kovanda (sokol Cerhenice)

DSCF0982 DSCF0980 DSCF0978 DSCF0971 DSCF0969 DSCF0967 DSCF0966 DSCF0964 DSCF0961