PODĚBRADSKÉ DRAČÍ SRDCE – putovní pohár města Poděbrad je náš!

Letos je tomu již pět let od té doby, co jsme se poprvé posadili k pádlům a zúčastnili se závodů dračích lodí v nedalekém Nymburku. Tuto sportovní disciplínu jsme si oblíbili natolik, že naše účast na těchto závodech se již stává každoroční tradicí. Tento rok jsme se ale rozhodli změřit naše síly i na domácí půdě, a to na sedmém ročníku PODĚBRADSKÉHO DRAČÍHO SRDCE o putovní pohár města Poděbrad konaného 23.5.2015 na poděbradském jezeře.

Museli jsme se poprat hned se dvěma délkami tratí.  Kromě hlavního závodu na 200m jsme měli konečně možnost zjistit také, jak jsme na tom s vytrvalostí díky trati kolem ostrova dlouhé 1000m.

V královské disciplíně na 200m jsme jasně kralovali. Celkem jsme jeli tři rozjížďky – dvě kvalifikační a jednu finálovou. Z celkového počtu osmi posádek do finále postupovali tři s nejnižším součtem kvalifikačních časů. Pro nás to tedy znamenalo souboj s týmy Lyžaři TJ Lokomotiva Nymburk (vítězové posledních dvou ročníků) a Baker´s Team. S časem 52,89s jsme obě posádky porazili a putovní pohár nám nyní bude zdobit naši nově zrekonstruovanou posilovnu.

Zahanbit jsme se nenechali ani ve vytrvalostním závodu na 1 km, kde jsme sice hned zpočátku nasadili naše obvyklé tempo, ovšem Lyžaři nám na poslední chvíli ukázali, že na sobě na této trati musíme ještě zapracovat. Vítězství nám uniklo ani ne o vteřinu, takže cíl příštího ročníku je pro nás více než jasný – ukázat všem, že naše síla netkví jen v rychlých startech, a že gymnasty z Poděbrad nějaký ten kilometr jen tak neunaví.

více na http://www.gymnastika-podebrady.cz

autorka textu: Veronika Szabóová