Stolní tenisté poděbradského Sokola postoupili do ligy!

Přicházejí prázdniny a s nimi zhodnocování uplynulého „školního roku“. A tentokráte je to chvíle pro samá pozitiva. Pokud by měl předseda oddílu stolního tenisu, Hynek Votík, vydávat vysvědčení, vypsal by si při udílení pochval a vyznamenání ruku. Největší radost nám udělala divizní děvčata, která se 25.4.2015 vypravila do Stínadel v Teplicích, kde se zúčastnila kvalifikace o postup do druhé ligy žen (2LŽ). V základní sestavě tentokrát odcestovaly Míša Bečvářová, Adéla Vokounová, Monča Rozínková a Anička Stránská. Podařilo se a děvčata nám do okresu Nymburk po mnoha dlouhých letech vrací ligové soutěže ve stolním tenisu. Jsme nadšení, že tradici obnovuje právě tradiční instituce TJ Sokol Poděbrady!

Ale abychom neopomněli všechna děvčata, která se na výsledku podílela, musíme jmenovat i ty ostatní z našeho divizního a nyní druholigového celku: Kláře Růžičkové a Věře Franekové. A právě druhá jmenovaná by si od předsedy odnesla také své vyznamenání a to za 6.červen 2015, kdy se v herně Slavoje Praha zúčastnila jedenáctého ročníku Modřanské minipálky – turnaje pro talentovanou mládež z celé ČR. Věra Franeková totiž ve své kategorii s přehledem zvítězila.

Ale nemluvme jen o slečnách. Hrdí jsme i na naši chlapeckou mládež z přípravky, která si v neděli 17.5.2015 odbyla svůj první turnaj – Jarní turnaj FK Kolín. Nervozita a tréma svazovaly, ale všichni kluci zahráli dobře. Erik Braun a Adam Severa (mezi mnohem zkušenějšími hráči) dokonce dosáhli na stupně vítězů – třetí a druhé místo. Erik (kategorie mladší žáci) přitom hraje asi půl roku a Adam (kategorie nejmladší žáci) stihl před závodem absolvovat jen šest tréninků. Dalšími jmény na našem turnajovém žebříčku byli : Honza Růžek (čtvrtý), Matěj Severa (pátý), Eda Fábin, Tadeáš Frolda a Šimon Procházka.

Výsledků by nebylo bez obětavé práce trenérů a tak lze jen pozitivně zhodnotit rozšíření našich řad o tři „D“ licence Míši Bečvářové, Martina Doležala a Jakuba Heršálka. Přitom poslední jmenovaní si právě vysloužili své trenérské ostruhy na úspěšném Jarním turnaji FK Kolín.

Hrdě můžeme prohlásit, že se nám tvoří kvalitní oddílové podhoubí a díky finanční podpoře města Poděbrady také to materiální zázemí. Mládeži, pokud si chcete pořádně zahrát „pinec“, pojďte to zkusit u nás.

Ing. Radek Smejkal,

místopředseda oddílu a starosta TJ Sokol Poděbrady