Finále soutěže Bohemia Aerobic Tour

Dobrý den, ráda bych Vás informovala o víkendových úspěších naše oddílu T.J.Sokol Poděbrady oddíl aerobiku a také o finále soutěže Bohemia Aerobic Tour, které proběhne již tuto neděli 22.5.2016 ve Sportovním Centru v Nymburce. Do tohoto finále se nominovalo pouze 1/3 startovního pole ze základních kol. Sčítaly se body za  jednotlivá umístění z 5 postupových kol . Ve finále si zazávodí opravdu jen ty nejlepší týmy z celé České republiky a my Vás na něj srdečně zveme. Finále pořádáme za finanční podpory města Poděbrady a také města Nymburk.  Plakát k finálové soutěži v 1 příloze.

V sobotu 14.5.2016 se naše dva soutěžní týmy  zúčastnily soutěže I.výkonnostní třídy  Fisaf Aerobic team Show  v Praze. V katgeorii 8 – 10let si naše Klaunská Show přivezla stříbrné medaile a v katgeorii 11 – 13let naše Sirény a ztracený pirát oslnil porotu a přivezl zlaté medaile. Děvčatům patří velká pochvala, Sirény i pirát předvedly opravdu nejlepší výkon v sezóně.

V odpoledních hodinách pokračoval závod kategoriemi sportovní aerobik. Naše závodnice Anička Vitoušová bojovala o nominaci na ME a MS ve sportovním aerobiku s děvčaty z pražského clubu Corridoor, ve kterém tuto závodní sezonu hostuje. Po prvních dvou nominačních závodech ve kterých dokázala děvčata vyhrát , měly postup na ME do Karlových Varů / 25. – 26.5.2016 / zajištěn, ale bojovalo se ještě o postup na říjnové MS do Vídně . I v tomto závodě trio kadetek zvítězilo a tak se k Aničce hrdě hlásíme a věříme, že v dalších letech nebude jediná  “ evropsko –  světová  “ závodnice z T.J. Sokol Poděbrady . Blahopřejeme trenérům tohoto týmu J.Strakošovi a M.Holubcové k velkému úspěchu a držíme palce i na mezinárodním poli.

V ten samý den naše taneční týmy bojovaly v Pardubicích na soutěži Perníková kopretina. Mladší Neon Dance přivezl bronzové medaile a Falcon Girls 2016 opět zlaté medaile.

V neděli 15.5.2016  se pak některá děvčata z našeho oddílu zúčastnila letního aerobiku v Kutné Hoře. V kategeorii 8letých sportovní aerobik si i přes únavu od začátku sezony / dva měsíce v kuse  víkendové soutěže /  si odvezla 2.místo Anetka Bedrnová. V kategorii komerční aerobik si 1.místo odvezla se skladbou Šamanka Aneta Sluťáková. Aneta si přivezla i stříbrnou medaili ze cvičení podle lektora.

V neděli 15.5.2016 se v Praze uskutečnilo semifinále Miss Aerobik 8 – 10let . Do tohoto semifinále postoupila naše 4 děvčata. Broňa Hrubá, Ema Hrabáková, Julie Vrchotová a Viki Hovorková. V konkurenci 39 MiniMissek  se naše závodnice neztratily a do finálové 6 postopila Viki Hovorková a Julie Vrchotová jako náhradnice. Věříme, že obě budou statečně reprezentovat v říjnovém finále a korunka MiniMiss poputuje opět do Poděbrad. V neděli v podvečer jsme měli ještě želízko v ohni i v poděbradském divadle Na kovárně. O titul MiniSS Polabí zde bojovala Kristýnka Mandousová . Kiki zabojovala i když ve finále jako volnou disciplínu nezvolila aerobik jednoznačně zvítězila. Kiki jsme drželi všechny palce a ona nám za odměnu  přinesla do tělocvičny na trénink  výborný dort se zlatou korunkou ! Gratulujeme všem a přejeme ještě chvíli skvělou formu všem závodnicím.

Monika Sobotková

Klaunská Show v akci Praha 2.místo KIKI Mandousová MiniMISS POlabí 15.5.2016 dolní řada zleva Hovorková a zprava Vrchotová Miss Aerobik BAT_finale_22.5.2016 pozvánka Sirény a ztracený pirát 1.místo