Závěr soutěžní sezóny 2015 – 2016 Aerobiku

Dobrý den, ráda bych Vás informovala o závěru soutěžní sezóny 2015 – 2016 pro T.J.Sokol Poděbrady oddíl aerobiku.

V sobotu 21.5.2016 se dva naše týmy vydaly na 3.ligový závod soutěže Žij pohybem v Praze.  Děvčata ve věkové kategorii 8 – 10let   předvedla svoji soutěžní sestavu Klaunská Show opět na výbornou a přivezla  si zlaté medaile.  Fitness tým Charleston v kategorii 15 – 20let bojoval až po osmé večerní hodině a přivezl si 3.místo ve skupině B. Po soutěži jela děvčata rychle odpočívat domů, aby nabrala síly na druhý den, kdy je čekal finálový závod Bohemia Aerobic Tour . Tento závod pořádal náš oddíl a protože to byl závod finálový, postup získaly opravdu jen ty nejlepší týmy z  pěti postupových kol Tour. Soutěže se zúčastnilo 875 závodnic z celé republiky, rozhodčí hodnotily celkem 84 finálových skladeb. Naše týmy opět zazářily , doma zůstalo 13 pohárů a 78 medailí. Skladba Klaunská Show získala zlatý pohár za bodovací soutěž v Tour a i zlatý pohár a zlaté medaile za celkového vítěze, samozřejmostí byl účastnický pohár za všech 5 soutěžních kol. Jejich starší kolegyně Sirény a ztracený pirát se nenechaly zahanbit a také Tour vyhrály stejně jako bodované průběžné pořadí. Fitness tým Charleston se jednoho soutěžního kola nemohl zúčastnit a tak bohužel za průběžné pořadí získal 3.místo a ve finálovém závodě vybojoval stříbrný pohár i stříbrné medaile. Oba naše Dance týmy  Neon Dance a Falcon Girls 2016 vybojovaly krásné poháry za 1.místa ve finále i v průběžném pořadí. Soutěž proběhla v příjemné atmosféře . Diváci vytvořili moc pěknou atmosféru hodnou finále a pro děti samotné pak účast ve finále byla velkou událostí. Pro nás bylo milé překvapení, že pro věrnostní poháry si přijely i týmy, které ve finále pro malý počet bodů nemohly startovat, ale přijely povzbudit i své soupeře. Touto cestou bychom chtěli velmi poděkovat městu Poděbrady a městu Nymburk, kteří se spolu s námi jako jediní podíleli na celé akci. S jejich pomocí jsme mohli zajistit důstojné prostředí pro finále soutěže Bohemia Aerobic Tour 2016 ve Sportovním Centru v Nymburce a velmi pěkné ceny pro ty nejlepší týmy v pódiových skladbách aerobiku. V den soutěže bylo krásné letní počasí a mnoho návštěvníků v přestávkách užívalo procházek podle vody, někteří tatínkové přijeli i s in-line bruslemi či koly . Děkujeme za přízeň a věříme , že v dětech i v rodičích zanecháme jen příjemné vzpomínky na města Poděbrady a Nymburk.

Tento týden nás o víkendu nás čeká ME ve Sportovním aerobiku v Karlových Varech – naše závodnice A.Vitoušová a v neděli MČR Master Class v Praze, kde bude soutěžit 12 našich závodnic.

Monika Sobotková

 Sirény av akci Charleston s trenérkou Cirkus vítez BAt 22.5.2016