VYŠLO DUBNOVÉ VYDÁNÍ ČASOPISU SOKOL

V dubnu se v Sokole konala řada akcí – především jednal Výbor ČOS na svém pravidelném jarním zasedání, na srazu župních náčelníků a náčelnic se vedle další agendy hovořilo o přípravách XVI. všesokolského sletu, byli vyhlášeni nejúspěšnější sportovci ČOS… Informace o těchto i dalších událostech v ČOS, v jednotách a župách naleznete vdubnovém elektronickém vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo

Všesokolskému sletu 2018 se věnujeme i na dalších stránkách, když v rozhovorech s autorkami představujeme další dvě hromadné sletové skladby ČOS. A protože letošek je rokem řady sokolských výročí – ať již 155., 150. či jiných, připomínáme i jedno z nich: před 150 lety, 19. května 1867 se na Rohanském ostrově konalo první veřejné cvičení, při němž se cvičilo na hudbu. Právě ono je tak považováno za zárodek budoucích sletů. Vedle těchto článků naleznete v květnovém vydání i řadu dalších – o národní přehlídce sokolských divadel, o úspěších sokolských sportovců v různých soutěžích, o aktivitách v jednotách.

Dubnové vydání časopisu Sokol je ke stažení zde.