Přebor sokolské všestrannosti župy Tyršovy 20. – 21. dubna 2018

Přebor sokolské všestrannosti župy Tyršovy

O víkendu 20. – 21. dubna 2018 proběhla v Poděbradech první část letošního župního přeboru. Vše začalo v pátek v 18:00, kdy v poděbradské sokolovně nastoupilo 12 chlapců, aby se poprali o medaile ve sportovní gymnastice a šplhu. Závod chlapců jsme vyčlenili na samotný den poprvé v historii. Ukázalo se, že to přispělo ke spokojenosti rodičů závodníků i rozhodčích. Diplom za první místo si v jednotlivých kategoriích odnesli poděbraďáci David Knotner, Martin Mizera, Jakub Stýblo a Matyáš Pulda.

V sobotu se u nás sešlo 81 děvčat z Poděbrad, Velkého Oseku, Hořátve, Kolína, Peček a Plaňan. Závod byl rozdělen na tři sledy zvlášť pro mladší žákyně I, mladší žákyně II a pro starší kategorie. Potěšilo nás, že i nejmenší kategorie se často nespokojily s nejsnazšími prvky a že byly vidět některé těžší gymnastické skoky a další cviky. Dívky nám tak ukázaly, že i v méně příznivých podmínkách lze naučit hodnotné sestavy. Do budoucna by jistě bylo vhodné upravit závodní program, aby obtížnost byla ohodnocena i v nejmladších kategoriích.

V prvním sledu na stupeň vítězky vystoupila Sofie Petříková, ve druhém sledu Cecílie Rudzanová, obě z TJ Sokol Hořátev. V kategoriích starších žákyň zvítězila děvčata z Poděbrad Justýna Sekerešová a Michaela Tvarohová, mezi dorostenkami se nejlépe umístila Viktorie Slavíková z Hořátve a první místo v kategorii žen získala Michaela Bubníková z Kolína

Zároveň s gymnastickým kláním proběhla v žákovských kategoriích i soutěž ve šplhu, která společně s plaváním a lehkou atletikou doplňuje všestrannost tohoto víceboje. S výjimkou nejmladší kategorie děvčat, kde byla nejrychlejší poděbradská Marie Ondrová, na nejvyšší stupínky vystoupili stejní závodníci a závodnice jako ve sportovní gymnastice.